Herb - Brzezówka
Herb - Hażlach
Herb - Kończyce Wielkie
Herb - Pogwizdów
Herb - Rudnik
Herb - Zamarski
Hażlach "z lotu ptaka"
Kapliczka w Kończycach Wielkich
Piknik militarny w Hażlachu
Występ ZPiT Ziemi Cieszyńskiej na dożynkach w Zamarskach
Widok z Zamarsk na masyw Czantorii

Zamknięcie drogi powiatowej 2621S - ulicy Głównej/Długiej w Hażlachu/Zamarskach

Sprawdź czym oddychasz

Wydłużone godziny pracy Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Hażlachu

Komiks o środkach unijnych

Zaproszenie na Mikołajki

Szósta runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Install

Tenisowy XIV Memoriał Jana Pomiećki

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Zamknięcie drogi powiatowej 2621S - ulicy Głównej/Długiej w Hażlachu/Zamarskach

Sprawdź czym oddychasz

Wydłużone godziny pracy Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Hażlachu

Komiks o środkach unijnych

Zaproszenie na Mikołajki

Szósta runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Install

Tenisowy XIV Memoriał Jana Pomiećki

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

 
Co prawda już kolejny tydzień trwa szkolna laba, jednak wracamy raz jeszcze w szkolne mury, aby przedstawić najciekawsze wydarzenia z drugiej połowy roku szkolnego 2014/2015, o których poinformowały nasze placówki oświatowe.
 

Spotkanie z Mickiewiczem  

„Miej serce i patrzaj w serce” - takie motto towarzyszyło „Spotkaniu z Poezją”, które odbyło się już po raz trzeci w Gimnazjum w Kończycach Wielkich. Rokrocznie uczestniczą w tym wydarzeniu uczniowie z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Pogwizdowie. Tym razem uczestnicy recytowali utwory Adama Mickiewicza.

04. mickiewicz
Młodzi miłośnicy poezji

Publiczność wsłuchiwała się między innymi w nostalgiczne „Stepy akermańskie”, zabawną „Panią Twardowską” i patriotyczne fragmenty „Pana Tadeusza”. Liryczna atmosfera udzieliła się recytującym i widzom. Takie wydarzenia potwierdzają fakt, że warto przypomnieć sobie ciągle aktualne i piękne wiersze jednego z najwybitniejszych poetów polskiego romantyzmu.

Małgorzata Banot

*          *          *

W trosce o piękny uśmiech

Jak co roku w Szkołach Podstawowych w Hażlachu, Kończycach Wielkich i Pogwizdowie przeprowadziłam naukę prawidłowego szczotkowania zębów przy użyciu preparatu Elmex. Działania te mają na celu wyrobienie u młodzieży szkolnej właściwych nawyków higienicznych i upowszechnienie stosowania odpowiednich metod, to jest ruchów okrężnych Fonesa oraz metody obrotowej („roll”).

08.2 szczotkowanie2


Fluoryzacji poddani zostali uczniowie klas od I do VI. Stosowany żel zapobiega próchnicy i leczy nadwrażliwe szyjki zębowe. Preparat został zakupiony ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dzięki finansowemu wsparciu p. Mariusza Krzyżanka, radnego Rady Gminy Hażlach.
W imieniu dzieci objętych fluoryzacją składam p. Mariuszowi serdeczne podziękowania.


Stanisława Drąg

pielęgniarka szkolna

 

*            *            *

 

Absolwenci pod siatką

 

Kolejny Turniej Piłki Siatkowej Absolwentów za nami. W sobotę 21 marca w sali kończyckiego gimnazjum absolwenci naszej szkoły stanęli w szranki, by stoczyć siatkarskie boje o Puchar Dyrektora Szkoły.

01. absolwenci


Pięć drużyn z poszczególnych roczników walczyło w systemie każdy z każdym o „palmę zwycięstwa”. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: 1. absolwenci z rocznika 2013 (drużyna nr 2), 2. absolwenci z rocznika 2009 (drużyna nr 5), 3. uczniowie z Gimnazjum w Kończycach Wielkich (drużyna nr 4), 4. absolwenci z rocznika 2003 (drużyna nr 3), 5. absolwenci z rocznika 2014 (drużyna nr 1).

Józef Peter

 

 

*          *          * 

 

W stolicy Francji

 

W dniach od 24 do 28 marca uczniowie pierwszych klas Gimnazjum w Kończycach Wielkich wraz z wychowawcami brali udział w wyjeździe do stolicy Francji. Gimnazjaliści mogli zobaczyć i zwiedzić najsłynniejsze miejsca Paryża: wieżę Eiffla, Wersal, cmentarz Pere Lachaise, Muzeum Perfum Fragonard, Pola Elizejskie, Katedrę Notre Dame oraz Luwr. Młodzież miała okazję odbyć rejs po Sekwanie oraz podziwiać Paryż nocą. Oczywiście był też czas na zakupy oraz spacery po Ogrodach Luksemburskich.

07. paryz2
Uczestnicy wycieczki przed katedrą Notre Dame

 

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Zwiedzamy stolice Europy”, w którym szkoła uczestniczy już od kilku lat.


Monika Foltyn

 

*          *          *

 

Sukcesy w Turnieju BRD

 

18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustroniu odbył się finał powiatowy 38 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Brało w nim udział po sześć najlepszych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu cieszyńskiego.
Zadania, które należało wykonać, dotyczyły przepisów ruchu drogowego, egzaminu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz slalomu na torze przeszkód w Miasteczku Ruchu Drogowego. Drużyna z nasza szkoły w pięknym stylu wywalczyła pierwsze miejsce w powiecie i awans do rejonu.

10 brdJedno z zadań: rowerowy tor przeszkód   


Tydzień później w Mazańcowicach przeprowadzono turniej rejonowy, w którym wzięły udział zwycięskie szkoły z powiatów bielskiego, pszczyńskiego żywieckiego oraz z Bielska- Białej. Drużyna z Kończyc Wielkich zdobyła drugie miejsce, ulegając tylko nieznacznie gospodarzom. Ten wielki sukces naszej szkoły wywalczyła ekipa uczniów z kl. VI, przygotowywanych przez opiekuna p. Grzegorza Kuboszka, w składzie: Klaudyna Handzel, Martyna Kędzior, Kacper Siąkała i Tomasz Parchański.
Należy podkreślić, że wysokie wyniki uzyskiwane w turniejach BRD stały się tradycją wielkokończyckiej podstawówki, z czego jako dyrektor szkoły jestem bardzo dumna. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczyciela matematyki, informatyki i techniki p. Grzegorza Kuboszka, uczniowie systematycznie przygotowują się do udziału w tym turnieju, a dziesiątki godzin ćwiczeń na torze przeszkód nie idą na marne. W przyszłym roku wystartuje nowa ekipa, gdyż tegoroczna zwycięska drużyna niestety opuści już mury naszej szkoły. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy w wykonaniu ich następców.


Dyrektor SP im. Bohaterów Westerplatte
w Kończycach Wielkich
Dorota Stoły
 
 
*          *         *
 
Uśmiech dla Ukrainy
 
24 kwietnia Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Kończycach Wielkich gościła zespół taneczny „Kwieciste Gwiazdy” z Teatru Tańca przy Rodzinnym Domu Dziecka w Kiwercy, małej miejscowości koło Łucka na Ukrainie. Zespół wystąpił w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji „Dajmy dzieciom uśmiech dla Ukrainy”.
 
13 ukraina
„Kwieciste Gwiazdy” w Kończycach Wielkich    
 
Artyści zaprezentowali nam różnorodne tańce. Niesamowity występ dała para: Aleksander i Ola, która wykonała także specjalny taniec dla naszej pani dyrektor. Dech w piersiach zaparły występy najmłodszej tancerki, Sofii. Mogliśmy również podziwiać przepiękne stroje uszyte przez samych artystów.
Bardzo cieszymy się, że ukraińskie „Gwiazdy” na zaproszenie dyrektor Doroty Stoły przybyły do naszej szkoły.

Martyna Zawada, kl. VI
 
 
 
*          *          *
 
 
Debatowali o zdrowiu
 
30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. „Trzech Braci” w Hażlachu odbyła się Międzyszkolna Debata o Zdrowiu. W uroczystości brali udział uczniowie szkół podstawowych z Zamarsk, Kończyc Wielkich oraz Pogwizdowa.
 
14 debayta

Uczestnicy debaty na wspólnej fotografii   

                           

Z tej okazji do naszej szkoły przybyli: Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, przedstawiciele NZOZ Grupowa Praktyka Lekarska S.C w Hażlachu, pielęgniarka szkolna Stanisława Drąg oraz pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie, która przedstawiła prelekcję dotyczącą właściwego odżywiania. Krótkie przedstawienie wystawili młodsi uczniowie naszej szkoły. Po wykładzie dzieci z poszczególnych szkół wzięły udział w konkursach, w których zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej z Pogwizdowa.
Za udział w naszej debacie wszystkim serdecznie dziękujemy.

Natalia Stuchlik

projekty

rzadowecentrumlegislacji

dziennikurzedowywojslaskiego

dziennikustaw

monitorpolski

 eurlex

 

wios logo

Niewielkie zachmurzenie

3°C

Hażlach

Niewielkie zachmurzenie

Wilgotność: 83%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 10 Gru 2018

    Rain 5°C 0°C

  • 11 Gru 2018

    Śnieg 2°C 0°C

dobry start 2018 baner

500 plus baner

wczk

epuap e87d4

sekap 070e8 

e-Urząd - dodaj do ulubionych!   

eURZAD 8ace2


Jak korzystać z platformy e-Urząd
(film instruktażowy)
 

Portal Informacji Finansowo-Podatkowej Gminy Hażlach
portal ifp2015

System Konsultacji Społecznych
SKS

 

Mapy Gminy

mapa gminyInternetowy Serwer
Danych Przestrzennych

Gminy Hażlach
logo ISDP

Polecamy

Media o nas

"O budżecie gminy Hażlach"
"Złote i diamentowe pary"
"Gmina Hażlach pnie się w górę"
"Kto śpiewa - dwa razy się modli"
"Militaria i historia w Hażlachu"

Galeria zdjęć

Zabytki, ciekawe miejsca